1 - 0 88': Cristian GANEA

7421. Marko BENCUN
Arbitru:
Dinamo:

FC Brasov a invins Dinamo, scor 1-0, dupa un meci in care stegarii au reusit iar performanta de a termina cu un om eliminat! Au fost doua reprize total diferite, cu doua echipe FC Brasov pentru fiecare parte! Daca in prima repriza am aratat ca o echipa incisiva, care face presing si pune in pericol poarta adversa, in repriza a doua am fost schimbati in totalitate. Parca FC Brasov nu a mai iesit de la vestiare! Mi-e greu sa cred ca s-a terminat atit de repede benzina jucatorilor, inca din minutul 55-60... As fi inteles ca dupa minutul 70 sa intervina o dominare din punct de vedere fizic a adversarilor, dar chiar de la pauza? A mai venit si eliminarea lui Bencun, tot dupa doua greseli copilaresti (ca-n meciul cu Astra, de altfel), asa ca nu mai speram la nimic. Poate doar la un punct, caci scorul din acel moment era 0-0, insa dupa ce desfasurare avusese repriza pina in acel moment, si un punct era mult! Golul lui Cristi Ganea a fost ireal! Nu speram la nimic si a venit totul! A fost o victorie a celor care inca au crezut, a celor care s-au dovedit mai puternici chiar si in 10 oameni! A fost o victorie norocoasa, mai norocoasa decit cea din meciul cu U Cluj. Ne-am facut prieteni cu norocul se pare, daca am elimina si copilariile din jocul unora (Bencun), poate am putea spera la mai mult. Am luat 3 puncte extrem de importante, dar inca nimic nu e decis. Nu trebuie sa ne imbatat cu apa rece, pentru ca trebuie sa fim obiectivi: in repriza a doua nu am existat! Asta nu inseamna ca nu-i putem felicita pe jucatori! Merita din plin toate laudele noastre, pentru ca au crezut pina in ultima clipa! Bravo baieti! O victorie mare, o victorie a caracterului! Comentarii aici