738. Nicolae GRIGORE
7810. Robert ILYES
Arbitru:
CFR Cluj:

Meciul de la Cluj era unul care ne putea arata puterea stegarilor. Chiar daca am fost invinsi de aceasta "bestia nera" pentru FC Brasov, printr-un concurs al rezultatelor(am fost stelisti si dinamovisti pentru 90 de minute), inca suntem lideri ai Ligii I !

Partida de la Cluj a debutat cu 4 ocazii imense pentru noi. Din pacate, nici una fructificata, iar la prima ocazie pentru CFR, Dubarbier a inscris, profitind si de o pozitionare defectuoasa a lui Rui DUARTE. Acesta din urma si-a rascumparat greseala citeva minute mai tirziu, centrind la autogolul lui Alcantara.

Rezultatul de egalitate nu a durat decit 2 minute, Cadu inscriind in urma unei lovituri libere. A fost 2:1 la pauza, rezultat ce s-a pastrat si pina la finalul jocului, desi ocaziile nu au lipsit de la ambele porti. Sburlea putea sa ne aduca un punct, insa a ratat o ocazie monumentala, 1:1 cu portarul clujenilor!!!

Am fi meritat poate un egal, prin modul in care am jucat, prin ocaziile pe care le-am ratat. S-a vazut o mentalitate de echipa ce se afla pe primul loc al clasamentului!

Nu putem spune ca am mai trecut un hop, desi suntem inca primii. Am pierdut un prim meci, sa speram ca nu se va mai repeta curind. Urmeaza un meci foarte important pe teren propriu contra Stelei, iar prin jocul prestat la Cluj, avem sperante pentru un succes! Pina atunci, urmeaza miercuir, ora 18:00, pe Tineretului, meciul de cupa cu CS Otopeni!