Arbitru:
Portul Ct:

Monitorul Expres:
Cu fruntea sus
Jucatorii de la FC Brasov au plecat spre Constanta cu g?ndul de a ?ncheia cu fruntea sus acest campionat. Desi se aflau la doar un punct ?n spatele Forexului, era greu sa mai spere ca o minune ?i va duce la barajul de promovare. Asa a si fost p?na la urma. Fotbalistii lui Cornel Talnar au c?stigat, cu 4-2 (2-1), partida de la malul marii, si au ?ncheiat sezonul cu fruntea sus. Scorul a fost deschis de Peres, cel care a fost pe faza la o minge respinsa ?n fata de I. Gheorghe, dupa sutul lui Hidisan. Un minut mai t?rziu, Dedu a scapat singur si a marit avantajul ?stegarilor?. ?n minutul 30, o nesincronizare ?n apararea brasoveana a facut ca Ferenti sa profite si sa reduca din handicap. P?na la pauza, nici FC Brasov si nici Portul nu au mai ?nscris, astfel ca s-a intrat la vestiare la scorul de 2-1 pentru brasoveni. Partea a doua a jocului a mai adus trei goluri, doua pentru FC Brasov si unul pentru gazde. Reusitele brasovenilor i-au apartinut lui Karamian, ?n minutele 63 si 69. Gazdele l-au ?nvins iar pe Posteuca ?n minutul 89, atunci c?nd D. Prodan a avut o actiune individuala soldata cu gol. FC Brasov a ratat sansa de a merge la barajul de promovare, ?n ciuda faptului ca ?ntr-un clasament al returului ocupa prima pozitie. (AM)