1 - 0 03': Vasile TATARCIUC
1 - 1 36': T.Serban
Arbitru: V. Stanisteanu
Ceahlaul: Covrig, Forminte, Alistar, Goian, Macovei, C.Ilie (min.79 Purica), T.Serban, Nohai, Ivasca, Baicu (min. 59 Petrache), Doicaru

Debut furtunos pentru stegari in meciul cu echipa ce conduce detasat seria, Ceahlaul Piatra-Neamt. 1-0 in minutul 3 si inca o ocazie monumentala ratata de Bodea, intr-o faza identica cu golul. Toate acestea in primele 10 minute, in care nemtenii pareau o echipa de liga a treia: gafe ale consacratilor Goian si Alistar, dese nesincronizari la fazele fixe. A venit insa eroarea de debutant (si intr-un fel, e debutant - la FC Brasov, intr-un meci oficial) a lui Sorin Colgeac si soarta meciului s-a schimbat. Toate incercarile ulterioare au fost fara succes. Putine faze de poarta, doar sutul lui Marian Cristescu in prima repriza si lovitura libera executata de Karamian putin pe linga, reprezentind marile ocazii ale stegarilor. De partea cealalta, golul norocos i-a trezit pe nemteni, ei ratind chiar sansa de a pleca cu toate cele 3 puncte. Una peste alta, rezultatul este echitabil. Un cistig si pentru FC Brasov: mijlocasul la constructie Hidisan, un jucator care poate sa organizeze jocul stegarilor. Forza Steagu'!

GSP.RO
Gata!
Violeta Sfeatcu (Bra?ov), George Ioni??
Prin remiza ob?inut? ieri sub T?mpa, "pl?ie?ii" lui Pinalti au f?cut un pas uria? spre revenirea ?n prima lig?
"Stegarii" au ?nceput returul cu speran?a c? pot ajunge din urm? liderul Ceahl?ul, de?i se aflau la 13 puncte de echipa nem?ean? ?n clasament. ?nceputul meciului a fost perfect pentru bra?oveni. 1-0 ?n minutul 3, gol Tatarciuc, ?i jocul mergea excelent pentru ardeleni. A venit ?ns? gafa monumental? a lui Colceag, din minutul 32, c?nd acesta a sc?pat mingea ?i i-a permis lui Tiberiu ?erban s? egaleze.
Elevii lui ??lnar s-au t?iat, iar echilibrul s-a men?inut p?n? la final, at?t pe teren, c?t ?i pe tabela de marcaj. La final, antrenorul moldovenilor, Marin Barbu, s-a declarat mul?umit de rezultat. "S?ntem pe primul loc ?i a?tept?m suporterii la meciul cu Precizia, de etapa viitoare, c?nd vom inaugura nocturna", a spus "Magiun".
"Gre?eala copil?reasc? a lui Colceag ne-a ?ngropat! Am ?i c?zut fizic pe final, iar la locul ?nt?i nu cred c? mai putem ajunge. Sper s? prindem m?car barajul" Cornel ??lnar, antrenor FC Bra?ov